Annonsera/Kontakta oss

-Tidningen för hela Alvesta kommun med Rydaholm & Bor!

Spridning
Distribueras av Svensk Direktreklam till samtliga hushåll i Alvesta kommun + Rydaholm och Bor.
Upplaga: 11.750 exemplar.


E-post
För materialinlämning till annonsavdelningen: annons.alvesta@lokaltidningen.se
Till redaktionen: redaktion.alvesta@lokaltidningen.se

Vid utebliven tidning använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/



Kontaktupplysningar
Tidningschef
Tidningschef & Försäljningschef
Åsa Brage
0142-48 27 01
asa.brage@ostgotatidningen.se


Mediasäljare
Maiken Käll
010-206 46 61
maiken.kall@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Åsa Krüger
010-206 46 62
asa.kruger@lokaltidningen.se


Lokalredaktör
Redaktion Alvesta
redaktion.alvesta@lokaltidnigen.se



Lokalredaktör
Anders Bergquist
010-206 47 49
anders.bergquist@lokaltidningen.se


Lokalredaktör
Oskar Tinggren
010-206 47 41
oskar.tinggren@lokaltidningen.se

Redaktion
Copywriter
Thomas Edgren
010-206 46 64
thomas.edgren@lokaltidningen.se


Grafisk formgivare
Patrik Lindström
010-206 47 89
patrik.lindstrom@lokaltidningen.se


Ekonomiavdelning
Lokaltidningen för fakturafrågor m.m.
Telefon: 010-206 47 60
Fax: 010-510 52 40
ekonomi@lokaltidningen.se

Nyhetsdesk och webbredaktion:
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Lokaltidningen Alvesta
Linnégatan 6B
352 33 Växjö

Telefon: 010-206 45 32



Prislista
Startsidan just nu